20120605

Erdőkertesi pisztrángok.

Erdőkertesen jártam, fekete sügeret láttam!


 Erdőkertesi tó.

 Erdőkertesi tó
A vonatállomástól kb. negyed óra gyaloglásra található a víz. Szép környezetben, tiszta, átlátszó vizével, rendezett partjával remek Pest közeli horgászvizet találunk. Pozitívumként lehet kiemelni, hogy a tóban van pisztráng és fekete sügér is. Nem is beszélve, hogy nem egy zsúfolt víz. Kényelmesen lehet horgászni és semmilyen horgászmódszer nincs tiltva. Manapság már az is csoda, hogy a sok ponty centrikus tó kavalkádban valahol szívesen látják a pergető és legyező horgászokat. Ott jártamkor a halőr készséges és segítőkész volt, rugalmasan kezelte a legyezőhorgászatomat, jó példával szolgálva más halastavak számára, mi szerint a legyező horgászat és a békés halakra hagyományos módszerekkel horgászók remekül megférnek egymás mellett egy tóparton.

Képek az Erdőkertesi tóról.


 Erdőkertesi tó/1 kép.
 
 Erdőkertesi tó/2 kép.



Erdőkertesi tó/3 kép. Egy elsüllyedt stég.



 Erdőkertesi tó/4 kép.


Erdőkertesi tó/5 kép.


Erdőkertesi tó/6 kép.

Horgászatom ideje alatt láttam egy kb. 60cm-es csukát, egy kb. 30cm-es fekete sügeret, pisztrángrablást, de sajna’ messze volt a parttól, a legyezővel nem lehetett megdobni. Állítólag a tó télen is üzemel, és két forrás táplálja, ami miatt nem fagy be. Legmélyebb része 14,6 méter. Beszélgettem egy helyi horgásszal, az ő elmondása szerint a hidegebb időszakban jobb eredménnyel lehet pisztrángra horgászni a tavon. A múlt évben pisztrángból 2 kiló feletti példányt fogott pergetve a tóból. Beszélgetés közben megmutatta műcsali készletét, melyből bemutatnék egy jiget. Elsőre megtetszett. Tuti balin csali. És mivel elég egyszerű és kreatív, ugyanakkor véleményem szerint kiváló eredmény érhető el vele, balinra.
Arra gondoltam, egy ilyen blogban itt a helye.

A jig



Jig.

Az Erdőkertesi tó átlátszó vize jól látszik a következő képen.
A part szélén, több helyen is láttam kisebb fekete sügereket, mely bíztató az utánpótlás szempontjából.

Zsákmányra leselkedő apró, fekete sügér.


Megtaláltam naphalra a tuti legyem!
Íme:
A fotó folyamatban!

Néhány naphal, mely nem tudott ellenállni neki:

Műléggyel fogott naphal az Erdőkertesi tónál.


Naphal műlégyre.


Műléggyel fogott naphal.

Egy érdekes dolgot figyeltem meg.
A képen látható légy olyan mértékben kívánatos volt a naphalak számára, hogy mozgatni sem volt szükséges ahhoz, hogy felkeltse az érdeklődésüket. A lassan süllyedő légy minden esetben halat fogott. Megfigyeléseim alapján a sügérfélék általában igénylik a mozgó csalit. Általában jobban támadják azokat. De ez a helyzet, hogy mozdulatlan, merülő csalira ilyen mohón támadjon a naphal, meglepő volt.
 Egy kultúrált pihenőhely az Erdőkertesi tónál.

 Pihenőhely az Erdőkertesi tónál.

A tó partján libák voltak, nem is kevés.
Élelmeseknek műlégykötéshez remek libatoll lelőhely. Néhány tollat én is szedtem.



 Erdőkertesi tó partján csodás szitakötők repkednek, íme néhány:


 Egy kék szitakötő.


Egy csodás vörös szitakötő.

Egy különlegességet is sikerült lefotóznom. Szerelés közben pont a nadrágomra ugrott. MÁZLI!!! Fehér szöcske.

 Albínó szöcske.
Volt a tónál egy búvár is beszélgettem vele egy kicsit. Elmondta, hogy az öböl részen látta a pisztrángokat. A helyiektől megtudtuk, hogy ez a rész tele van akadóval és horgászata elég nehéz.
Dobáltam száraz léggyel, de nem jött fel pisztrág érte. A búvár elmondása szerint van kocsi roncs is a tóban. Jó tartás lehet véleményem szerint.
A tó medre a legtöbb helyen gyorsan mélyül. Léggyel való horgászata nem olyan könnyű, mint egy sekély pataké, de a kísérletező kedvű horgász, ha elég kitartó és kiismeri a vizet, jó eredményt érhet el.

Kiegészítés:
A tó honlapja szerint 2009 januárjában pisztrángtelepítés történt a tóban.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése